PM: Riik koondab peagi kõigi elanike haiguslood interneti andmebaasi

12. mai 2006, 07:40

Kahe aasta eest taotles sotsiaalministeerium Euroopa Liidu struktuurifondidest raha, et viia Eestis kõik meditsiiniandmed 2008. aastaks elektrooniliseks.

Praegu on käsil neli projekti – elektrooniline terviselugu, elektrooniline registratuur, digipildid ja e-retsept. Kokku on nende arendamiseks euroliidult saadud 34,7 miljonit krooni, kirjuta.

Digitaalne haiguslugu võimaldab arstidel omavahel arvuti vahendusel edastada haige ravi käigus tekkinud andmeid, saab pärida andmeid haige isiku kohta ning talletatud on haige kogu meditsiiniline ajalugu – kõik röntgenipildid, analüüsid ja kõigis Eesti haiglates kogutud andmed läbi aegade.

Kõigi Eesti haiglate infosüsteemid tuleb digiloo projektiga ühendada tervikuks. Eesti E-Tervise sihtasutuse juhatuse esimees Agu Kivimägi ütles, et käimas on riigihanked leidmaks töövõtja, kes töötab digiloole välja IT-lahendused.

Sotsiaalministeeriumi terviseinfo ja analüüsi osakonna juhataja Kaja Kuivjõgi sõnul on digiloole üleminekuks tarvis eraldi seadust ning ühtlasi on tarvis teha muudatusi 64 olemasolevasse seadusse.

'Sotsiaalministeeriumil pole nii suure töö jaoks juriste,' lisas ta. Selleks on riik välja kuulutanud riigihanke, milles osales kolm advokaadibürood, neist üks on jõudnud läbirääkimisteni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing