PM: Eestis elab pangatöötaja paremini kui mujal ELis

18. mai 2006, 08:02

Eesti ja Läti pangatöötajad teenivad võrreldes hotellide ja restoranide töötajatega mitu korda kõrgemat palka kui nende ametivennad teistes ELi riikides.

Sellal kui enamikus Euroopa riikides on hotellide ja restoranide töötajate palgad finantsasutuste töötasudest 1,5 kuni 2,5 korda madalamad, teenivad Eesti ja Läti hotellitöötajad pangatöötajatest vastavalt 3,3 ja 3,5 korda vähem, kirjutab Postimees.

Eurostati andmeil on Eestis ja Lätis pangatöötajatel riigi elatustaset arvestades suhteliselt kõrgemad palgad kui teistes ELi riikides.

Seda kinnitab ka Eesti statistika: kui näiteks eelmise aasta neljandas kvartalis oli Eesti hotellide ja restoranide töötajate keskmine palk 5670 krooni, siis finantsvahenduses oli see 15 600 krooni.

Veelgi suurem, ligi neljakordne oli nende palgavahe mullu esimeses kvartalis, kui finantsvahendajate palk ulatus koguni 19 627 kroonini, samas kui hotellitöötajad teenisid vaid 5135 krooni.

Palgad ei erine Eestis tugevalt aga mitte ainult valdkondade, vaid ka finantsasutuste endi vahel. Kõrgeim, 22 000kroonine keskmine palk on Eesti Pangas, Hansapangas on see aga 12 000 krooni, jäädes alla nii teistele kommertspankadele kui ka rahandusministeeriumile ja finantsinspektsioonile. Selle põhjuseks peab Hansapank teistest oluliselt suuremat tellerite ja teenindajate hulka, kelle madalamate palkade tõttu jääb madalamaks ka keskmine.

SEB Eesti Ühispanga töötajate keskmine palk ulatub 17 000 kroonini. Personalidirektor Janika Kuusik märkis, et kõrgeid palku võib põhjendada sellega, et pangandus kuulub Eestis nende valdkondade hulka, kus töötajatele esitatakse väga kõrgeid nõudmisi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing