PM: Keskfraktsioon kaebab Toomas Tõniste kohtusse

22. mai 2006, 07:42

Tallinna linnavolikogu keskfraktsioon leidis, et Isamaaliidu fraktsiooni esimees Toomas Tõniste on neid laimanud, ning otsustas ta kohtusse kaevata.

Keskerakonna fraktsioon teatas, et otsustas Tõniste kohtusse kaevata tema väljaütlemiste tõttu, mis ilmusid 29. märtsi Postimehes artiklis, mis puudutas lindiskandaali, millega olid seotud keskerakondlane Tõnis Bittman ja toona Res Publicasse kuulunud Oleg Rebane.

Artiklis rääkis Tõniste, et keskfraktsiooni saadikud on käinud oktoobrist erinevate opositsiooniinimeste juures end pakkumas ja nimetanud summasid, mida nad tahavad saada. Keskfraktsiooni liikmed on Tõnistelt nõudnud oma väidete tõendamist või avalikku vabandust, kirjutab Postimees.

Keskfraktsiooni esimehe Toomas Vitsuti sõnul pole hagi kohtusse veel esitada jõutud. 'Tõniste vastu esitatakse hagi ebaõigete andmete esitamise suhtes, mis kahjustasid Keskerakonna fraktsiooni liikmete usaldusväärsust ja mainet avalikkuse ees,' ütles ta.

Vitsut lisas, et hagi alles hakatakse ette valmistama ja esitatakse tõenäoliselt lähtuvalt võlaõigusseaduse vastavatest paragrahvidest.

'Ei minul ega Keskerakonna fraktsioonil tervikuna pole vaja korraldada mingit uurimist, sest me usaldame oma liikmeid ja oleme veendunud, et tegu oli laimuga,' teatas Vitsut.

Toomas Tõniste kommenteeris võimalikku kohtussekaebamist kui katset pressida välja opositsiooniga rääkinute nimesid, et need inimesed siis hirmutuseks piltlikult öeldes risti lüüa.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing