Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ABB värbab sel aastal 100 uut töötajat

23. mai 2006, 09:53

Seoses nõudluse suurenemisega ABB toodete järele, suurendatakse tootmismahte Eestis ning võetakse tööle uusi töötajaid.

Kui käesoleva aasta alguses töötas ABB Eesti üksustes 650 inimest, siis aasta lõpuks on plaanis värvata ligi 100 uut töötajat. Suurima osa uutest töötajatest moodustavad tootmistöölised - elektrikud, mehhaanikud ja tehnikud. Tööle võetakse ka insenere. Enamus uutest töötajatest hakkab tööle Harjumaa tootmisüksustes.

ABB Baltikumi juhi Bo Henrikssoni sõnul pole töötajate leidmine lihtne arvestades suurenenud investeeringutest tingitud muutusi tööjõuturul, iseäranis viimase aasta jooksul.

„Motiveerime oma töötajaid heade töötingimuste ning stabiilse keskkonnaga. Palgatingimuste osas suudame pakkuda Eesti keskmisest kõrgemat palka,” rääkis Henriksson.

Tema sõnul ei saa Eestis kulutused tööjõule lühiajalises perspektiivis takistuseks tootmise laienemisel. „Kuid selleks, et loodud eeliseid säilitada, peame tublisti vaeva nägema efektiivsemaks muutumise osas,” lisas Henriksson.

Uute töötajate väljaõpe toimub töökohal nii Soome spetsialistide kui seal väljaõppe saanud staažikate töötajate poolt. Enam kui 90% ABB poolt Eestis valmistatavast toodangust läheb ekspordiks. Kuid näiteks tuulegeneraatoritest moodustab eksport 100%, suur osa sellest toodangust läheb USAsse.

'ABB-l on hea meel, et oleme olnud edukad ning et meil on põhjust laieneda ja tekitada tööturul märkimisväärset nõudlust, ühtlasi pakkuda töötajatele väärilist tasu. See, et saame luua uusi töökohti, on tunnustus senisele tegevusele,' ütles ABB Baltikumi juht Bo Henriksson.

ABB AS kuulub rahvusvahelisse tehnoloogiagruppi ABB, mis teenindab infrastruktuuri- ja tööstusettevõtteid energeetika-ja automaatika valdkonnas. ABB grupi ettevõtetes ligikaudu 100 riigis töötab 104 000 inimest. Eestis on ABB tegutsenud 1992.aastast. ABB panustab kõikjal pühendunud ja kõrgetasemeliste teadmistega inimeste kaasamisse ja motiveerimisse.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing