PM: Tallinn korraldab Kalevipoja kuju rajamiseks konkursi

23. mai 2006, 07:53

Tallinna linnavalitsus korraldab ideekonkursi hiiglasliku Kalevipoja pronkskuju püstitamiseks Tallinna lahte lauluväljaku piirkonnas.

Linnavalitsus kavatseb homsel istungil moodustada komisjoni, mis hakkab korraldama Tallinna lahte rajatava Kalevipoja kuju ideekonkurssi. Komisjoni asub juhtima linnapea Jüri Ratas, kes märkis samas, et praegu pole lõplikult selge, kas skulptuuri saab üldse merre püstitada, kirjutab Postimees.

'Seetõttu ongi komisjoni esimene ülesanne välja selgitada, kas kuju rajada on võimalik,' sõnas Ratas. 'Kui on võimalik, teeme konkursi.'

Kuju ei tohi takistada näiteks laevaliiklust, samuti tuleb kindlaks teha, et liikuv jää või rannaliiv seda ei ohustaks. Esialgsete hinnangute kohaselt läheks skulptuur maksma 15–20 miljonit krooni ning Ratase sõnul peaksid selle tegemist rahastama peale linna ka eraisikud.

Ratas on Kalevipoja kuju rajamise mõtet tuliselt toetanud juba mitu aastat ning veel mullu kevadel plaanis linnavalitsus selle tellida Tauno Kangrolt, kes tuli 15 meetri kõrguse pronksskulptuuri ideega 1998. aastal avalikkuse ette.

Linnavalitsus oli toona seisukohal, et tegemist on Kangro intellektuaalse omandiga, mistõttu ei saa konkurssi korraldada. Kangrolt kuju tellimise vastu avaldas aga protesti Eesti Kunstnike Liit, mis nõudis linnalt konkursi korraldamist.

Kunstnike liidu esimees Jaan Elken lausus, et konkursi õnnestumine sõltub paljuski sellest, kuidas seda läbi viiakse. 'Kui tehakse samamoodi nagu Vabaduse kellaga, et otsustajate seas on ülekaalus poliitikud, siis on see konkurss ja selle žürii puhas farss,' nentis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing