EPL: Maalammaste kasvatajad jäid PRIA toetusest ilma

25. mai 2006, 07:19

Maatõugu lammaste pidajaid ühendav Eesti maalamba ühing on nördinud PRIA peale, kes nad turuarendustoetusest ilma jättis.

Ühing näeb keeldumispõhjust seaduselüngas, mistõttu ei peeta lambavilla põllumajandussaaduseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Gilleke Kopamees maalamba ühingust ütles, et nad pöördusid toetuse saamiseks põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) poole keskkonnaministri suunamisel, kes soovitas sealt taotleda turuarendustoetust.

PRIA aga otsustas maalammaste kasvatamist ning villatöötlemist ja sellest valmistatud käsitöö tutvustamist puudutava projekti 270 000kroonist rahataotlust mitte rahuldada.

PRIA pressinõunik Taavi Linnamäe põhjendas maalammaste kasvatajate seas pahameelt tekitanud otsust sellega, et maalamba ühingu villatootjatest ja -töötlejatest liikmeid polnud piisaval hulgal ametlikult ettevõtjaiks registreeritud.

'Tootjad ja töötlejad peavad olema registreeritud FIEd või juriidilised isikud, mida maalamba ühingu liikmed kahjuks ei olnud,' tähendas Linnamäe.

Kopamees aga kinnitas, et ühing arvestas rahataotluse koostamisel ka selle nõudega. Tegelikuks rahast ilmajätmise põhjuseks peab Kopamees hoopiski asjaolu, et praegused seadused ei käsitle lambavilla kui põllumajandussaadust. 'Keegi on ilmselt ELiga sobivate seaduste tegemise ajal lambavilla põllumajandussaaduste loetelust välja unustanud,' pahandas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing