SLÕL: juveelivargad tungisid Selverisse läbi betooni

26. mai 2006, 08:21

Betoonkatusesse avause lõiganud ja nöörredeliga müügisaali roninud vargad tühjendasid Tallinnas Kadaka Selveri juveelileti.

Kolmapäeva hommikul sai politsei teate, et öösel on Kadaka Selverisse katuse kaudu sisenetud. Kurjategijad olid betoonkatusesse augu lõiganud ning puupulkadega nöörredeli abil müügisaali roninud. Ilmselt olid kurjategijad vargust pikemat aega kavandanud, sest katuseava oli täpselt Aureuse juveelileti kohal välja mõõdetud, kirjutab SL Õhtuleht.

Redelil kõlkudes olid vargad purustanud mõned klaasist vitriinid, mistõttu oli puruks kukkunud osa parfümeeriakaupu. Juveelileti klaasvitriinid olid terved, nende all asuvate kappide uksed olid avatud.

Aureuse juhatuse nimetuks jääda soovinud liige lööb Selveri teisel korrusel parajasti kahjusid kokku ning tunnistab, et tegelikult neil ikka vedas.

'Kadunud on osa kaelakeesid, käevõrusid, käekette ja kõrvarõngaid, mõned ripatsid. Umbes viis-kuus alust. Võeti ainult kulda,' räägib ta. 'Hõbe pole neid üldse huvitanud, kuigi meil on ka päris kalleid hõbeehteid. Väärtuslikemaid juveele hoiame seifis, nendeni kurjategijad jõuda ei osanud,' ütleb firma esindaja, kes ei oska veel lõplikku kahjusummat öelda.

Kaupmeest üllatas kurjategijate ettevalmistus ja visadus. 'Minule helistas kolmapäeva hommikul Selveri direktor ja ütles, et politsei on juba teel… Kui siia jõudsin, oli politsei leti lintidega piiranud ning võttis sõrmejälgi ning kogus võimalikke jälgi. Kõik oli toimunud justkui filmis. Betoonitükk oli laest välja lõigatud, redel august saali visatud ning alla ronitud,' räägib ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing