Eesti ja Läti sõlmisid politsei koostööleppe

07. juuni 2006, 11:04

Täna sõlmivad Eesti ja Läti valitsuste vaheline piiriülese politseikoostöö kokkulepe, seoses ühinemisega Schengeni õigusruumiga, teatas siseministeerium.

„Leping on kindlasti oluline samm Schengeni õigusruumiga liitumise valmisoleku tagamisel,” märkis siseminister Kalle Laanet. „Sisepiirilt kontrolli kaotamine lihtsustab küll isikute vaba liikumist, kuid samas annab ka vabaduse piiriülesele kuritegevusele. Lähtuvalt sellest on meie jaoks sisepiiril senisest veel olulisem koostöö tõhustamine piirivalve, politsei, tolli ning kodakondsus- ja migratsiooniametiga.”

Kolmapäeval ja neljapäeval, 7.-8. juunil, viibib siseminister Kalle Laanet Leedus, et arutada Läti siseministri Dzintars Jaundžeikarsiga ja Leedu siseministri Gintaras Furmanaviciusega ettevalmistusi Schengeni õigusruumiga liitumiseks ning sõlmida Eesti ja Läti vaheline politsei koostöölepe

Samuti räägivad Balti siseministrid Schengeni õigusruumiga liitumise ettevalmistuste hetkeseisust, arutavad hindamisteks valmisolekut ning Schengen Facility programmi rakendamist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing