PM: Homoviha peletas Hollandi saadiku Eestist

07. juuni 2006, 07:49

Hollandi suursaadik lahkub aasta enne tähtaega Eestist, sest tema meessoost abikaasa, mustanahaline kuubalane sattus homoviha ja rassismi objektiks.

Hollandi juhtivaid päevalehti NRC Handelsblad kirjutas, et suursaadik Hans Glaubitzi abikaasa Raul Garcia Lao raskused algasid eelmisel aastal, vahendab Postimees.

Üks Eesti nädalaleht kirjutas toona, et homoseksuaalse suursaadiku määramine koos mustanahalise partneriga oleks kui Hollandi provokatsioon. Seejärel solvati Glaubitzi meespartnerit tänaval.

Hollandi välisministeerium saatis Handelsbladi teatel homoseksuaalse suursaadiku Tallinna lootuses, et valdavalt luterlik Eesti, Euroopa Liidu liige, käitub samade normide järgi nagu naaberriik Soome.

Kuid näiteks USA Tallinna saatkonna raporti järgi on nende saatkonna värvilisi töötajaid alates 2005. aasta septembrist rünnanud neonatsid või skinhead’id.

Ametlikus selgituses rõhutab Glaubitz ajalehe väitel seda, et eestlased pole üldiselt pahatahtlikud: ametlikul tasemel on tema partnerit hästi koheldud.

'Ühiskond ei ole kaugeltki valmis aktsepteerima kahe mehe, seda enam kui üks neist on tumedanahaline, partnerlust,' ütles Glaubitz.

'Kui on juhtunud kahetsusväärseid intsidente, kas siis tänaval või avalikes kohtades, kui on olnud eestlaste poolt ebaväärikat suhtumist, siis on see väga kurb ja äärmiselt piinlik,' sõnas Eesti välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste. 'Samas võime kindlalt öelda, et sellist suhtumist ei saa laiendada kogu eesti rahvale.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing