India odavlennufirma kukkus esimesel börsipäeval 33% miinusesse

12. juuni 2006, 15:41

India suurim odavlennufirma Deccan Aviation on täna oma esimesel börsipäeval langenud võrreldes aktsiate esmaemissiooni (IPO) hinnaga 33%.

Kui Deccan Aviation aktsiaid müüdi aktsiaemissiooni käigus 148 ruupiat tükk, siis oma esimesel börsipäeval langes väärtpaber Bombay aktsiaturul 98,85 ruupiani, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Ettevõte tegevjuht ja suuromanik G.R. Gopinath sõnul on tegemist aktsiaturu üldise kõrvalekaldega ning väärtpaberi langus ei kajasta firma potentsiaali ja fundamentaalseid näitajad.
India börsiindeks Sensex langes täna 3,4% ning on alates mais saavutatud tipptasemest järele andnud 25 protsenti.

Deccan Aviationil tuli venitada aktsiate pakkumisperioodi ja vähendada hinda, kuna investorid on muutunud kahjumite ja odavate lennuhindade tõttu India lennukompaniide suhtes ettevaatlikuks.

„Nõrk nõudlus aktsiate emissiooni vastu seletab kõik. Emissiooni ajastamise aeg oli vale ja armutu konkurents Indias näitab, et keegi ei taha lennukompaniide aktsiaid,” ütles Credit Capital Asset Management fondivalitseja R.K. Gupta.

Deccan Aviation teenis perioodil aprill 2005 – november 2006 kokku 1,2 miljardit ruupiat (320 miljonit krooni) kahjumit ehk ligi neli korda enam kui aasta eest. Kahjumi kasvu taga oli suurenenud piletite allahindlused, ärajäänud lendudega kaasnenud kulud ja uute lennukite ostmine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing