EPL: Apteekrid ei taha haiglaid lasta ravimiärisse

12. juuni 2006, 07:20

Apteekrite liit protestib seadusesätte vastu, mille järgi saaksid haiglad ise oma majas apteeke pidada.

Kui praegu keelab ravimiseadus ravimitootjal, tervishoiuteenuse osutajal ja ravimite väljakirjutamisõigust omaval isikul apteegi osanikuks või aktsionäriks olemist, siis valitsuskoalitsioon tegi Riigikogus ettepaneku seda sätet muuta, kirjutab Eesti Päevaleht.

See põhjustas apteekrite liidu pahameele.

'Siin tekib selge huvide konflikt,' ütles liidu juhataja Kaidi Vendla. 'Apteegi omanikuna on haigla ju huvitatud müügist ning võib tekkida olukord, et majandusliku seisu parandamiseks võivad arstid välja kirjutada kallimaid ravimeid.'

Ka ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp ei pea õigeks, et haiglad tegeleksid ravimite jaemüügiga, pidades seadusemuudatust ärihuvidest lähtuvaks.

Haiglate liidu juht Urmas Sõle on pigem muudatust toetaval seisukohal ning arvab, et apteegid pelgavad oma kasu vähenemist. 'Ma ei ole ühegi poole tuline toetaja, aga ei näe midagi halba selles, et anda võimalus näiteks väiksematele haiglatele ise apteegi tegevust korraldada,' ütles ta.

Riigikogus eelnõu kaitsnud reformierakondlase Meelis Atoneni sõnul vähendaks haiglaapteegid ravimite hulgifirmade võimu turul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing