Kuuga hajunud aktsiate väärtusest 2 triljonit dollarit (täiend.)

14. juuni 2006, 09:11

Viimase kuu aktsiahindade languse tõttu on investorid kaotanud maailma börsidel enam kui kaks triljonit dollarit, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Langenud on nii toorainete hinnad kui ka arenenud ja arenevate turgude varad, kuna kardetakse et kiirenev inflatsioon ja tõusu jätkavad intressimäärad võivad kahandada maailmas majanduskasvu tempot.

Alates mai algusest on MSCI World indeksisse kuuluvate ettevõtete turuväärtus langenud 1,9 triljoni dollari ehk ligi 12 protsendi võrra.
Kuna indeks ei hõlma kõiki maailma aktsiaid võib kaotus aktsiaturgudel olla veelgi suurem.

Euroopa turge jälgiv FTSEurofirst 300 on kaotanud alates mai keskpaigast umbes üksteist protsenti ja USA kvaliteetaktsiate liikumisi jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine 8,2%.

MSCI arenevate turgude indeksist on pärast 10. maid haihtunud koguni 24 protsenti väärtusest.
EmergingPortfolio.com Funds analüüsi kohaselt on tõmmatud viimase kolme nädala jooksul arenevatelt turgudelt raha välja umbes 8,5 miljardi dollari eest.

„Me oleme näinud inimeste hulgas, kes on hakanud alles hiljuti investeerima arenevatele turgudele ja toorainetesse, suurt müügipaanikat – pessimism on suur. Inimesed istuvad rahas ja kardavad turule tagasi tulla,” ütles A.G. Edwards Sons aktsiaturgude vanemstrateeg Scott Wren.

„See, mis praegu toimub pole võib-olla võrreldav sellega mida me näeme suve lõpus ja oktoobri alguses – kui majanduskasv tõepoolest aeglustub ja intressimäärade kasvuprognoosi tõstetakse 6 protsendini või veelgi kõrgemale,” tuli oma pessimistliku oletusega välja JPMorgan Chase Co aktsiaturgude strateeg Abhijit Chakrabortti.
„Peaks vältima sektoreid, mis on suures sõltuvuses majanduskasvust nagu IT-sektor,” lisas ta.

Aktsiaturud on hakanud globaalselt langema pärast 10. maid, mil USA keskpank tõstis baasintressimäära kuueteistkümnendat järjestikust korda (4,75 protsendilt 5 protsendini) ja teatas, et võib inflatsiooniga võitlemise tõttu intresside tõstmisega veelgi kaugemale minna.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing