Hindud vahetavad töö börsil kauplemise vastu

21. juuni 2006, 13:16

India börsibuumi laineharjal on paljud hindud parema teenistuse lootuses oma töö päevakauplemise vastu vahetanud, kirjutas The Wall Street Journal.

38aastasel Vinod Mishral, kes varem töötas laevaremonditehases, ei ole kodus arvutit, internetiühendust ega usaldusväärset elektrivarustust. See teda börsil kauplemast ei takista. Mehe tööpäev algab internetikohvikus, kus ta koos sõjamänge mängivate teismelistega kauplema hakkab.

Keskmiselt on Mishra päevateenistus 15 dollarit. 'Ma ei ole ahne,' ütles ta. 'Vajan lihtsalt piisavalt raha oma pere ülalpidamiseks.' Enamus inimesi Indias teenib alla 2 dollari päevas. Siiamaani on Mishral vedanud ning oma sõnul on ta isegi langeval turul teeninud rohkem raha kui oma eelmises töökohas.
Praeguseks on ta säästnud juba 3000 dollarit. Kui 10 000 dollarit käes, lubab Mishra teha suuremaid ja riskantsemaid investeeringuid.

Gauri Vaswani, kes oli varem kinnisvaramaakler, on jällegi kolmandiku oma investeeringutest kaotanud pärast seda, kui turg suuna allapoole võttis. 'Olin rumal, oleksin pidanud müüma,' kahetseb ta tagantjärele.
Vaswani süüdistab oma ebaedus USA keskpanga juhti Ben Bernanket, kes oma jutuga intresside tõstmisest ja inflatsiooniga võitlemisest pani maailma turud kukkuma.

Internetis kaupleb aktsiatega umbes 1,5 miljonit indialast, keskmine tehingu summa on vähem kui 150 dollarit (1800 krooni).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing