PM: Hundid murdsid Pärnumaa talumehe 22 lammast maha

18. juuli 2006, 07:47

Tõstamaa valla Pära küla talupidaja Janek Keskva avastas nädalavahetusel lambakarjast 22 looma puudumise, leitud korjused vihjasid hundikarja rünnakule.

Keskva sõnade kohaselt oli tema Tagapõlde talu 80pealine lambakari elektrikarjusega piiratud alal, kuid esimesed kolm korjust avastas ta sada meetrit eemal metsa all. Õnnestus leida kaheksa looma korjused, neliteist on siiani kadunud, kirjutab Postimees.

Keskva jutu järgi on tema lambad tõuloomad. Seega on nende müügihind 3000 krooni. 22 lamba kaotus tähendab talumehele 66 000kroonist kahju. See on suur summa. 'Ainuüksi tõujäär maksis 6000 krooni, see jäi õnneks alles,' märkis ta.

Eile viis Keskva avalduse kahjude kohta Pärnumaa keskkonnateenistusse, ehkki keskkonnaseadust kahju hüvitamise kohta praegu veel pole. Vastav seadus on Riigikogule lugemiseks antud. Lambad olid kindlustamata – metsloomade tehtud kahju vastu neid kindlustada ei saagi.

Pärnumaa jahimeeste liidu juhatuse esimees Jaan Liivson tõdes: need on esimesed hundikaitse viljad. Liivson ja paljud jahimehed ei pea õigeks, et huntide küttimisload eraldatakse range limiidi alusel karjapõhiselt – kus hunte rohkem liikumas nähtud, sinna läheb ka luba.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing