Liviko väljastab vaid maksumärkidega tooteid

18. juuli 2006, 12:39

Eesti juhtiv alkoholitootja ja -importija Liviko väljastab alates kolmapäevast ainult maksumärkidega kanget alkoholi, teatas ettevõte.

Liviko müügidirektori Ragnar Kitse sõnul on ettevõte teinud väga suuri pingutusi, et võimalikult kiiresti üle minna vaid maksumärgistatud alkoholi müügile. Alates kolmapäevast on kogu Liviko põhitoodang varustatud maksumärkidega.

Üleminekuperiood on Liviko jaoks olnud väga pingeline, sest maksumärgistamisele kuuluvaid tooteid on enam kui poolsada ning laojääk märgistamata toodete osas oli juuni lõpus rohkem kui pool miljonit pudelit, kinnitas Kits.

”Oleme lubanud klientidele üle minna võimalikult kiiresti vaid maksumärgistatud alkoholi müügile, kuigi seaduse järgi võiks ju veel septembrikuu lõpuni müüa ka laojäägis olevat märgistamata toodangut. Kiire ülemineku tingis Liviko soov tagada kliendile võimalikult valutu maksumärgi kasutuselevõtt. Kohati tundub, et osad jaekaupmehed on pisut üle reageerinud, keeldudes juba jaanipäeva järgselt maksumärgistamata kanget alkoholi müüki võtmast,” rääkis Kits. Alkoholi maksumärkidega on varustatud ka kogu Liviko kange importalkohol.

Liviko müügidirektor tuletas tarbijatele meelde, et 1. juulil rakendunud seaduse järgi võib maksumärgistamata alkoholi müüa kuni 30. septembrini, sest just nii pikk on seadusega lubatud üleminekuaeg.

2005. aastal oli Liviko kange alkoholi müük 10,4 miljonit liitrit ja ettevõte maksis riigieelarvesse 474,5 miljonit krooni alkoholiaktsiisi. Käesoleva aasta kuue kuuga müüdi üle viie miljoni liitri kanget alkoholi, aastataguse ajaga võrreldes kasvas Liviko kange alkoholi müük 11,3 protsenti.

Liviko kuulub täielikult Eesti kapitalile, Liviko ainuomanik on valdusfirma NG Investeeringud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing