Euroopas karmistuvad nõuded odavlennufirmade hinnapoliitikale

18. juuli 2006, 15:31

Euroopa Komisjon hakkab tegelema lennuliinidega, mis reklaamivad odavaid lende, kuid teavitavad alles hiljem piletihinnale lisanduvatest lisakuludest.

Viimase kümne aasta jooksul on tihenenud odavlennufirmade omavaheline võistlemine. Samas maksavad kliendid rohkem, kui neile alguses lubatakse, vahendas BBC uudist ETV24. Lennufirmad reklaamivad sageli väga odavaid hindu, lisades neile alles hiljem maksud ning kütuse lisakulud.

Euroopa Komisjoni sõnul on selline teguviis eksitav. Brüsseli sõnul on vale, et lisakulud tulevad alles viimases faasis välja, siis kui klient on juba otsustanud pileti osta. Nii ei saa kliendid erinevate lennufirmadega lendamise tegelikke kulusid võrrelda.

Komisjoni uued ettepanekud keelavad sellise teguviisi ning sunnivad ettevõtteid iga pileti puhul täishinna avalikustama.

Odavlennufirma Ryanair ütles, et on komisjoni nõudmiste poolt. Firma sõnul pakuvad nad juba reisijatele infot täielikust hindade jagunemisest, maksudest ning kulutustest enne, kui reisijad pileti broneerivad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing