SLÕL: Politsei hakkas metsapõletajat otsima

31. juuli 2006, 08:17

Kahtlaselt järjestikku ning mitmest kohast korraga süttinud metsapõlengute tõttu alustas Põhja politseiprefektuur neljapäeval kaks kriminaalasja.

Politsei hakkab uurima 13.–23. juulini Kiili, Saku, Harku ja Anija vallas ning 28. juuli öösel Keila-Joa ja Vääna piirkonnas puhkenud metsatulekahjude asjaolusid. Menetlus on alustatud karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb puude ja põõsaste kahjustamist või hävitamist, kui sellega on keskkonnale tekitatud olulist kahju, kirjutab SL Õhtuleht.

Kriminaalmenetlust juhtiva Põhja ringkonnaprokuröri Kristel Eliste sõnul alustati menetlust, tuginedes päästeameti esialgsele hinnangule, mille kohaselt võib põlengute tekkimise aeg ja tulekollete paiknemine viidata ka tahtlikule süütamisele.

Päästeameti korrapidaja teatel oli eilehommikuse seisuga Eestis 19 metsapõlengut. Tulekahju oli kustutatud Ida-Virumaal Agusalus, Riigimetsa Majandamise Keskuse töötajad tegid seal järelkontrolli. Eile oli järelkontroll ka Tartumaal Vara vallas Vanaussiaial ning Ida-Virumaal Oru turbaväljadel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing