EPL: Lennufirmad kaotavad üha rohkem pagasit

01. august 2006, 07:31

Sagenenud pagasi kadumise taga on lennujaamade ülekoormatus ja firmade vähesed investeeringud.

'Tallinnast välja lennates meenub ainult üks kord, kui asjad kaduma läinud,' räägib teeneline lendaja olümpiavõitja Erki Nool. 'Aga muudel lennuväljadel ja Tallinnasse saabudes on ikka hulgaliselt kadunud.'

Olümpiavõitja sõnu kinnitab ka statistika. Euroopa Lennufirmade Assotsiatsiooni aruanne selle aasta esimese kvartali kohta näitab, et keskmiselt kaotavad lennuliinid 15,2 pakki 1000 reisija kohta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Trend on tõusev vaatamata sellele, et kadunud pagasiga tegelemine läheb kalliks – arvestuste järgi 32 miljardit krooni lisakulusid aastas. Negatiivselt paistavad silma suured tegijad Lufthansa, Iberia, Air France ja British Airways. Paremuselt esimene on väike Malta Airways. Ka Estonian Air jääb positiivsele poolele.

Kitsaskohad on transiitsõlmedes. Näiteks Londoni Heathrow on ehitatud 50 miljonile, tegelikult lendab aastas aga üle 70 miljoni reisija. Sama kehtib ka teiste suurte lennuväljade kohta. Ümberistumisega Frankfurdis Vahemere äärde lennanud Ene räägib: 'Olin päris kindel, et selle 40 minutiga ei jõua pakke ümber laadida. Nii ka juhtus.'

Teine probleem on puhkuseperioodi tsarterreisid. Kui liinilennul võtab üks inimene vähem, teine rohkem ja lõpptulemusena jaotub pagas ühtlaselt, siis puhkama minnes võetakse kaasa kõik, mida vähegi vaja. Ja vahel ei mahu asjad lihtsalt ära. Nizzas kotte oodanud Katre on eriti kuri seetõttu, et vedaja teadis juba ette, et kõik asjad lennukisse ei mahu. Inimesi aga ei informeeritud, kuna ilmselt ei tahetud pahameelt juba Tallinnas tekitada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing