EPL: Täna avaneb okastraadi taga olnud lennusadam

01. august 2006, 07:23

Tänaseks peab Tallinna lennusadama ebaseaduslik omanik välja kolima ning eilne asjade seis ajalooliste vesilennukite angaaride juures andis selleks lootust.

Lennusadama vaidlusaluse territooriumi ees ei olnud eile enam raudväravat ega haukuvat valvekoera. Värava aset täitis nöör, millest edasi vene keelt rääkiv turvamees veel liikuda ei lubanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Viimase suurema varandusena oli äravedamiseks autokasti tõstetud erksaks värvitud valvurisoojak, mis valvuri sõnul viidi 'Paldiskisse ühe teise tehase juurde'. Valvuri sõnul jääb tema igal juhul vähemalt selleks ööks veel sadamasse valvama ja viitas keset platsi seisvale tugitoolile, kus öösel soojaku asemel jalga puhata saab.

'Saladus,' ütles firma AS PBV esindaja Aleksandr Rotko selle kohta, kuhu firma edasi kolib. Firma euroremonditud kolmekorruselise kontorihoone valvuriruumi luugi taga istusid endiselt karmi olekuga vene keelt kõnelevad mehed, kes võõraid mööda ei lubanud. Ülejäänud majas oli suurem kolimine juba lõppenud ning oli jäänud vaid praht põrandalt kokku pühkida. Rotko endise kauni merevaatega kabineti nurgas seisis üksikuna peaaegu tühi veinipudel.

'Ainult halvad inimesed tulevad matustele surnut vaatama,' lausus Rotko kibestumusega hääles. Siunas riigikohtu esimeest Märt Raski, nimetas Eesti Vabariiki banaanivabariigiks, kus otsused langetatakse suvilates. 'Mina siin enam äri ei tee ja ei soovita teistelgi Eestisse investeerida,' ütles Rotko. 'Kavandasime siia investeerida 50 miljonit dollarit ja rajada parketitehase, aga riik ei lubanud ehitada,' lisas ta ja tuletas meelde, et sadamat on oluliselt süvendatud ning siia on kuue aasta jooksul investeeritud kümme miljonit dollarit.

Kas täna antakse sadam rahulikult riigi esindajaile üle, Rotko kindla sõnaga ei lubanud.

Äriühingud OÜ B E, OÜ Agrin Partion, AS Verest, ELA Tolli AS ja AS BPV peavad kohtuotsusest lähtuvalt tänaseks lennusadama ala vabatahtlikult riigile üle andma. Vastasel juhul kohaldataks sundust

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing