EPL: Mahapõlenud rahvamaja oli kindlustamata

03. august 2006, 07:29

Kuusalu vallavolikogu opositsioon leiab, et vallavanema tegevusetuse tõttu on vald Kolgaküla rahvamaja tulekahju tõttu saanud vähemalt 5 miljonit krooni kahju.

'Kui kindlustuslepingu sõlmimiseni kulub seitse kuud, on tegemist haldussuutmatusega,' leiab endine Loksa vallavanem ja Kuusalu majanduskomisjoni liige Madis Praks. 'Oleks oodanud vallavalitsuse tagasiastumist.'

Loksa ja Kuusalu vald ühinesid sügisel ning seetõttu kehtis kuni veebruarini rahvamajale Loksa valla sõlmitud kindlustus, mida uus vallavalitsus ei pikendanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Küsimus oli selles, et Kuusalu vallas oli vara üldse kindlustamata ja eesmärk oli kindlustada hooned ühtse paketina, et saada soodsamalt,' selgitab vallavanem Herko Sunts, miks uus leping talvel sõlmimata jäi.

Suntsi sõnul võttis hoonete hindamine ja ülevaatamine maakleril aega, mistõttu ei jõutudki kindlustusfirma väljavalimiseni varem kui juulis. 'Saatuse sõrm tuli vahele. Kui maja oleks põlenud kaks päeva hiljem, siis me praegu võib-olla ei arutaks, kas saame kindlustusest raha või ei,' märgib vallavanem.

Nüüdseks on valla hooned kindlustatud. Seda tehti 19. juulil, aga rahvamaja kohta see muidugi enam ei kehti.

Eri hinnangutel võib uue rahvamaja ehituseks kuluda viis kuni kümme miljonit krooni. Valla eelarve on Praksi sõnul 60 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing