EPL: Keila lasteaeda tuleb internet elektrijuhtmetest

10. august 2006, 07:33

Keila Vikerkaare lasteaia igast pistikupesast tuleb nüüd lisaks elektrile ka internet.

Keila Vikerkaare lasteaed on esimene koht pärast Eesti Energia Televõrgu kontorit, kus katsetatakse interneti levikut läbi elektrivõrgu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lasteaia majandusjuhataja Katrin Noodapera sõnul sai lasteaed suurema hulga arvuteid, mistõttu plaaniti luua ka internetiühendus.

ASi Televõrk juhataja Urmas Aiaste sõnul ongi internetiühendus koos elektrivooluga praeguste tehniliste võimaluste puhul mõeldav eelkõige lasteaedades ja koolides. Ta nimetas ka muinsuskaitsealuseid maju, kuhu ei saakski liiga palju kaableid ja juhtmeid vedada.

Aiaste sõnul on elektrikaableis leviv internetiühendus kiiruse ja muude näitude poolest võrdne teistmoodi levivaga. 'Ainus piirav tegur on see, et elektrialajaam ei tohi lasteaiast või koolist liiga kaugel asuda – praegu võib vahemaa olla kõige enam 200–300 meetrit,' ütles Aiaste.

Alajaam on seejuures tähtsaim koht, sest seal asuvad internetti vastu võtvad ja elektrikaablisse suunavad seadmed.

Andmesidespetsialist Armin Kask selgitas, et lasteaia elektrikilbis on väike võimendi, et internetisignaal leviks kogu lasteaias võrdselt hästi.

Kui Vikerkaare lasteaias on katse õnnestunud ja internet töötab tõrgeteta kõigis ruumides, võetakse ette järgmine sobiv koht.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing