SLÕL: Trollijuhte üritatakse valega vägisi tööl hoida?

16. august 2006, 08:08

Tallinna bussijuhtide palk tõusis taas augusti algul ning see meelitab ka paljusid trollijuhte ametit vahetama.

Samas luiskavad trollifirma juhid alluvatele siiamaani, et jutt bussijuhtide palgatõusust olevat lihtsalt bluff, kirjutab SL Õhtuleht.

SL Õhtuleht kirjutas 1,5 nädalat tagasi, kuidas trollijuhid panevad nigelapalgalise ameti maha ning lähevad bussirooli priskemat raha teenima. Seks ajaks oli end bussijuhikursusele registreerinud juba 10 trollijuhti.

Seepeale koostasid trammi- ja trollikoondise usaldusisikud ning firma trolliliiklusosakonna juhataja Aleksander Kapponen trollijuhtidele kirja, kus väidetakse, et 'viimastel andmetel ei ole juttudel bussijuhtide palgatõusust mingit alust. Tegu on hoopiski propagandistliku trikiga, et värvata trollijuhtide hulgast autobussikoondisele juhte.'

Teisisõnu väidab Kapponen kaaslastega, et bussijuhtide kuupalk ei tõusnudki augustis keskmiselt 10 000 kroonini. (Trollijuhi keskmine palk on 7900 krooni.)

Tegu on aga sulaselge valega, sest bussikoondise (TAK) juhi Hugo Linholmi käskkiri tõstis augustis näiteks rongbussi juhi tunnipalga 56, liigendbussi roolija oma aga 50,5 kroonini.

'See on arusaamatu tekst! Täiesti eksitav väide! Palgatõus on 1. augustil jõustunud ja see on bussijuhtide lahkumist juba ka peatanud,' kinnitab ka TAKi arengudirektor Koit Kaevats. Tema väitel saanud bussifirma tänu palgatõusule kõigest kahe nädalaga tervelt 10 uut sohvrit.

Trammi-trollikoondise personalijuht Tiiu Sirts arvab, et ehk kirjutati läkitus siis, kui bussijuhtide uus palk polnud veel kinnitatud. Samas lisab Sirts, et bussijuhtide palgatõus on trollijuhtides palju paksu verd tekitanud: 'Inimesed tulevad ja küsivad: kuidas on nii, et ühed on valged ja teised neegrid?'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing