EPL: Ülo ja Guido Pärnits kavandavad Eesti suurimat tuuleparki

18. august 2006, 07:47

Ärimeestest isa ja poeg – Ülo ja Guido Pärnits – sepistavad koos Kanada investoritega plaani rajada Ida-Virumaale Eesti suurim tuulepark.

Investoreid koondav firma Raunistal, millest kümnendik kuulub Pärnitsatele ja ülejäänu Kanada firmale Greta INC, teeb hetkel Lüganuse ja Vaivara vallas eeluuringuid 50–100megavatise tuulepargi rajamiseks. See tähendaks umbes 20–40 tuuliku püstipanekut. Ülo Pärnitsa hinnangul võib investeering küündida 50–100 miljoni euroni (0,8–1,6 miljardi kroonini), kirjutab Eesti Päevaleht.

Pärnitsa sõnul on neli kuud tuult mõõdetud ja kaheksa kuud tuleb veel mõõta, ehitust võiks alustada kõige varem järgmisel aastal. 'Meil tuleb aasta otsa 80 meetri kõrgusel tuule kiirust mõõta ja seda peab tegema autoriteetne firma, et pangad seda aktsepteeriksid,' ütles ta.

'Ma ei tegeleks sellega, kui ei peaks ala perspektiivikaks. Seadused on küll praegu probleemiks aga maailm muutub kiiresti,' rääkis Pärnits.

Pärnitsa sõnul käib Euroopas intensiivne tuulikuehitus. 'Sõitsin keset Saksamaad: kilomeetrite viisi ümberringi ainult tuulikud. Lendasin Londonist Tallinna: meres 75 tuulikut püsti pandud,' ütles ta. Raunistal on Pärnitsa sõnul investorite jaoks pikaajaline investeering.

Greta INC on Raunistali juhatuse liikme Ivan Khristenko sõnul firma, millele kuulub üle maailma ligi 700 MW tuuleenergia võimsust. 'Neil on projekte nii Kanadas, Portugalis kui ka mujal,' ütles Khristenko.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing