PM: Saviliiva uued kodud müüakse loosiga

21. august 2006, 07:59

Haaberstisse Saviliiva elamukvartalisse kerkivatele eluasemetele on juba praegu esitatud rohkem ostutaotlusi, kui elukohti plaanis on.

Eluaseme soetamise taotlusi Saviliivale hakati vastu võtma 1. augustil ja see kestab kuu lõpuni. Eelmise nädala lõpuks oli Haaberstisse kerkiva 217 eluaseme ostmiseks esitatud juba 250 taotlust, kirjutab Postimees.

Soovi sinna eluase soetada võivad avaldada vaid sundüürnikud ja noored pered. Linnavalitsuse tõlgenduse järgi on noor pere perekond või üksikvanem, kes kasvatab vähemalt ühte alla 16aastast last.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas selgitas, et kui ühele konkreetsele korterile või eramule laekub mitu taotlust ning soovijad ei ole nõus piirkonnas mõnd teist eluaset valima, siis tulebki tõmmata loosi, et oleks tagatud kõigi võrdne kohtlemine.

Pärast taotluste esitamise tähtaja lõppu septembris kontrollib elamumajanduse amet kõigi eluaset soovijate vastavust esitatud tingimustele ning teatab hiljemalt 2. oktoobriks neile ostjate nimekirja pääsemisest või nende soovi rahuldamata jätmisest.

Edasi jõuab eluaset taotlevate ja tingimustele vastavate inimeste nimekiri Saviliiva piirkonda hoonestama hakkavasse firmasse Merko Ehitus, kes tutvustab inimestele kortereid või eramuid ning nende ostu-müügitingimusi.

'Siis saavad inimesed valida, millist korterit või maja nad soovivad,' selgitas Aas. 'Seejärel tuleb soovijal esitada dokumendid tagatisraha tasumiseks Merko arvele. Tagatisraha moodustab 15 protsenti eluruumi ostuhinnast.'

1toalise korteri saab Saviliivas hinnakirja järgi kätte 650 000–700 000 krooniga, 2toaline maksab umbes miljon ning 3toaline 1,3 miljonit krooni. Eramu ruutmeetri hind on ligikaudu 19,5 tuhat krooni, mis teeb 100ruutmeetrise maja maksumuseks natuke alla 2 miljoni krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing