S&P jättis Apple'ile tugeva ostusoovituse alles

25. august 2006, 09:50

Standard Poor"s aktsiaanalüütikud jätsid Apple"i aktsiale tugeva ostusoovituse vaatamata firmat puudutanud mitmele negatiivsele uudisele.

Sel nädalal tuli välja, et Apple korjab turult tagasi 1,8 miljonit sülearvutiakut, kuna on ilmnenud mõned akude ülekuumenemise juhtumid. Akud oli tootnud Sony, nädal tagasi teatas ka Dell, et peab Sony toodetud akud tagasi võtma. S P analüütikud usuvad, et lõpuks võtab Sony enamiku akude vahetamise kulusid enda kanda. Kuigi uudis tõi pettumuse, peaks S P hinnangul Apple"i aktsiat mõjutama piisavalt positiivsed tegurid, kirjutas BusinessWeek.

24. augustil lõpetas Apple kohtuvaidluse Creative Technologyga ning nõustus viimasele maksma 100 miljonit dollarit. Creative hakkab Apple"it varustama ka iPodi digipleierite juurde käivate lisaseadmetega. S P leidis, et Apple"i otsus raha maksta oli mõistlik, sest see lõpetas ebakindluse ning vaidlusega kaasnevate kulude suurenemise. Lõpuks moodustab makstud summa ainult 1% Apple"i rahalistest vahenditest ning lühiajalistest investeeringutest. S P hinnasiht Apple"i aktsiale tõusis 8 dollari võrra, 83 dollarini, soovitus on 'strong buy'.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing