Hansapank tõi turule Kesk- ja Ida-Euroopa pankadega seotud investeerimishoiuse

28. august 2006, 16:15

Hansapank pakub 28. augustist kuni 17. septembrini Kesk-ja Ida-Euroopa pankadega seotud investeerimishoiuseid, teatas pank.

Kesk- ja Ida-Euroopa pangandusaktsiatega seotud investeerimishoiuse intress sõltub nelja panga aktsiatest moodustatud aktsiakorvi tootlusest. Aktsiakorvi moodustavad võrdsetes osades Ungari OTP Pank, Austria Raiffeisen Pank, Tðehhi Komercni Banka ja Poola Bank Pekao. Hoiuse periood on kaks aastat.

Hansapanga derivatiivide spetsialisti Simmo Sommeri sõnul on uuele hoiusele oodata suurt populaarsust, sest Ida-Euroopa pankade aktsiad on praegu investorite silmis atraktiivsed. 'Ida-Euroopa regiooni umbes 5%-line majanduskasv peaks jätkuma ka paaril järgneval aastal, mis on loonud aluse inimeste üldise majandusliku seisu paranemisele ning seeläbi ka tarbimise-laenamise kasvule,' selgitas Sommer. 'Mitu hoiusega seotud panka on aktiivselt laienenud ka potentsiaalikatele Slovakkia, Venemaa ja Ukraina turgudele, kust on oodata märkimisväärset panust pankade kasuminäitajatele.'

Investeerimishoius võimaldab saada osa hoiusega seotud väärtpaberi väärtuse kasvust, kaitstes end samas väärtpaberi hinna languse eest – klient saab hoiustatud summa hoiuperioodi lõpus tagasi ka juhul, kui hoiusega seotud väärtpaberi hind peaks langema.

Ida-Euroopa pankade aktsiatega seotud investeerimishoius on järjekorras juba neljas Hansapanga investeerimishoius. Varasemate hoiuste intress on olnud seotud Hansa Ida-Euroopa Aktsiafondi ja Hansa Venemaa Aktsiafondi osakutega ning Skandinaavia suurpankade aktsiatega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing