Keskkonnaministeerium näitab Aafrika ametnikele Ülemiste veepuhastusjaama

28. august 2006, 16:28

Homme külastab keskkonnaministeeriumi Victoria järve majanduskomisjoni delegatsioon, kellele tutvustatakse Ülemiste veepuhastusjaama.

Keskkonnaministeeriumi teatel koosneb 5-liikmeline Aafrika delegatsioon Uganda, Tansaania ja Keenia keskkonna- ja veeministeeriumide esindajatest. Delegatsiooni juhib Victoria järve majanduskomisjoni peasekretär.

Aafrika ametnikud kohtuvad keskkonnaministeeriumi, Peipsi Koostöö Keskuse ja Eesti Veeühingu esindajatega, kes annavad külalistele ülevaate Eesti veemajanduse olukorrast. Pärastlõunal külastab delegatsioon Ülemiste veepuhastusjaama.

'Olukord veemajanduses on kogu maailmas enam-vähem sarnane,' kommenteeris keskkonnaministeeriumi asekantsler Harry Liiv. 'Ka Victoria järve puhul tuleb tegelda samade keskkonnaprobleemidega, mis meilgi, kuid nende mured on sadu kordi tõsisemad ja keerulisemad.' Liiv tõi näiteks veereostuse vähendamise ja vältimise küsimused. 'Pakume delegatsiooni liikmetele lahendusi, millest ise oleme õppinud ning millest on Eesti veemajandusel kõige rohkem kasu olnud.'

Victoria järv oma 67 tuhande ruutkilomeetrise pindalaga on Aafrika suurim veekogu ning maailmas suuruselt teine mageveekogu. Järv jaotub kolme riigi vahel. Järve veevarude kasutamiseks ning kaitseks on riigid moodustanud ühise majanduskomisjoni.

Victoria järve valgalal elab kokku 30 miljonit inimest. Reostuse tõttu on järve vesi oluliselt halvenenud. Kuna reovett ei puhastata piisavalt, vohab järves juba mitmendat aastat massiliselt sinivetikaid.

Eestit külastab Victoria järve majanduskomisjoni delegatsioon Stockholmi rahvusvahelise veenädala raames. Delegatsioon soovib saada ülevaadet Läänemere riikide veemajanduse olukorrast ning sellealasest koostööst.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing