Postiljonid said rattaid juurde

29. august 2006, 11:49

Eesti Post teatas, et ostis juurde 25 uut kirjakandja jalgratast, mis jagatakse võrdselt Pärnu ja Viljandi maakonna vahel.

Hange on täiendus suvel ostetud 126-le jalgrattale.

'Eesti Posti töös on jätkuvalt oluline saajale postisaadetised võimalikult kiiresti ja õigesti kohale toimetada. Seda on võimalik saavutada kasutades spetsiaalselt selleks tööks mõeldud töövahendeid,' sõnas Eesti Posti juhatuse liige Kalle Tarien. Ta lisas, et pealtnäha lihtne transpordivahend jalgratas mõjutab postitöötajate tulemust vägagi.

Postitööks kujundatud raam, tugev ehitus, kõrged kummid ja dubleeritud pidurid, esiratta fikseerimine seisuasendis ning kergelt kasutatav seisuhark teevad tavalisest jalgrattast postiratta, millega saab Eesti Post pakkuda kliendile parimat teenust.

Eelmise hankega said postiljonid 126 samasugust jalgratast, mis oli esimene spetsiaalselt kirjakandjate tööks kohaldatud rataste ost. Rattad läksid jagamisele üle kogu Eesti. Lepingu kogumaksumus on 1,06 miljonit eesti krooni. Enne ostmist testiti kümmet jalgratta tüüpi. Mitmed kirjakandjad testisid erinevaid rattamudeleid ja väljavalitud Sloveenia mudel oli eranditult kõigi arvates kirjakandja tööks sobivaim. Selliseid rattaid kasutavad ka Sloveenia, Horvaatia ja Bosnia-Hertsegoviina kirjakandjad.

Sloveenias toodetud kirjakandja jalgrattad on tugevamad ja vastupidavamad tavalisest jalgrattast. Uuel rattal on spetsiaalne hark, mis hoiab jalgratast stabiilselt püsti ka raske koormaga. Taga asuvad plastikust küljekotid, mis kaitsevad posti märjakssaamise eest ja kirjakandjat kukkumise eest. Ruumi on kogu postile: kaks plastikust kotti taga, korv ees. Et hästi edasi liikuda ja vajadusel kiiresti pidurdada, on jalgrattal kolm käiku ja jalgpidur. Jalgratas on madala raamiga. Turvaliseks sõiduks on olemas helkurid ja lambid ning rattakell, talvel saab rattale alla panna naelkummid. Rõõmsavärvilised Eesti Posti logodega liiklusvahendid rikastavad ka tänavapilti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing