Sukeldujad ja vabatahtlikud linnakodanikud puhastavad Pae karjääri

29. august 2006, 13:52

Sukeldumisklubi Maremark korraldab Tallinna kaasabil laupäeval, 16. septembril suure heategevusliku koristusaktsiooni Lasnamäe Pae karjääri puhastamiseks.

Linna ja sukeldumisklubi ühise pressiteate kohaselt on kohale oodata ligi 400 sukeldumishuvilist, kelle tegevuse tulemusena peaks karjääri põhi saama puhtaks sinna aastate jooksul kogunenud prahist.

Lasnamäel toimuva aktsiooni partneriks on Tallinna linnavalitsus, kes viib eeloleval sügisel läbi koristustalgud kõikides linnaosades. Linnapea Jüri Ratas ütles, et esimesed talgud teevad eriliseks just harrastussukeldujad, kes aitavad Pae karjääri korrastada. 'Ootame linlastelt aktiivset osavõttu, sest selle aktsiooniga on meil kõigil võimalus anda oma panus Tallinna elukeskkonna hoidmisse, kaitsmisse ja ilusamaks muutmisse,' lisas Ratas.

Lasnamäe linnaosavanema asetäitja Toivo Mooraste sõnul on juba praegu lubanud üle saja lasnamäelase, et võtavad koos sukeldujatega talgutest osa.

Sukeldumisklubi Maremark jaoks on puhastusaktsioon traditsiooniline iga-aastaseks üritus. Varasematel aastatel on käidud puhastamas näiteks Pärnu Vallikääru ja Pirita TOPi akvatooriumi. Klubi juhataja Angelika Somelari sõnul on eelnevad üritused näidanud, et inimeste hooletuse tulemusena on nii vees kui kaldal prahti, mis seab ohtu looduse ja inimeste tervise ning heaolu. 'Sukeldujad loodavad, et taoline puhastusaktsioon aitab kaasa linlaste teadlikku tõstmisele ja loodetavasti jääb kord puhtaks tehtud karjäär ühise pingutuse tulemusena puhtaks ka edaspidi,' lisas Somelar

PAE KARJÄÄR PUHTAKS on osaks iga-aastasest rahvusvahelisest AWARE (Aquatic World Awareness, Responsibility and Education) heategevusprojektist, millest võtab ülemaailmselt osa enam kui miljon sukeldumishuvilist. Eestis korraldab AWARE ettevõtmist sukeldumisklubi Maremark, kes on vee puhastamise eest aktiivselt seisnud juba viis aastat.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing