PM: Tartu firma vähendab USA meditsiinis paberiuputust

29. august 2006, 07:50

Tartu äärelinnas asuva IT-firma suur läbilöök Ameerikas jäi toppama, sest California kuberner Arnold Schwarzenegger astus vahele.

Ameerika tarkvarafirma Raintree tütarfirma Tartus osaühing Vihmapuu oli kaks aastat tagasi valmis suurtellimuseks – USA California osariigi 27 maakonna ravikindlustustarkvara loomiseks, kirjutab Postimees.

Konkursil, millest võttis osa üle saja firma, jõudis Raintree finaali ja sai üheteistkümnes hinnatud kategoorias parimad hinnangud kaheksas. Võit oli taskus.

Kuid suurtellimus pole siiani teoks saanud – firma tegevjuht Ivar Lepmets ütleb, et filminäitlejast kuberner võttis ette eelarvekärped ja firmale miljoneid dollareid sisse tuua tõotanud tarkvaraarendus on jäänud toppama.

Vaatamata tagasilöögile Californias on Vihmapuu tarkvara USAs laialt levinud. Paljud Ameerika arstid teevad oma igapäevatööd selle abil.

Nii on Tartus valmistatud programm arvutis igal kolmandal USA füsioterapeudil. Vihmapuu kirjutatud tarkvara kasutavate USA meditsiiniasutuste patsientide hulk ületab mitu korda Eesti elanikkonna.

Kohe on liitumas üle kogu USA rohkem kui tuhandet kliinikut koondav haiglakett ja mõnesaja kliinikuga kett on juba nende programmi kasutajate hulgas. Firmal on ka eraldi tarkvara psühhiaatria- ja radioloogiakliinikute jaoks.

Vihmapuu emafirma Raintree hoiab USAs juhtpositsiooni valdkonnas, millest Eesti arstid veel undki ei näe. Supermarketimeditsiin – inimesel on võimalus ostukeskuses ka arsti juurest läbi astuda.

Sealgi kasutavad arstid Tartus kirjutatud programmi, kust on näha andmed patsiendi haiguste, ravimite ja analüüside kohta. 'Niinimetatud quick-clinic on USAs tõusev trend,' märgib Lepmets.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing