Leedu võib Venemaalt nõuda eksministri väljaandmist

31. august 2006, 09:36

Leedu peaprokurör võib Venemaalt nõuda endise majandusministri ja Tööpartei eksjuhi Viktor Uspaskihhi väljaandamist, kirjutab Bloomberg.

Leedu kohus on välja andnud mehe vahistamisorderi.

Venemaal sündinud miljonäri, kes asutas Leedu suurima partei, süüdistatakse Tööpartei rahade väärkasutuses, teatas Leedu peaprokuratuur. Uspaskihh eitab süüdistusi.

Uspaskihh naasis Venemaale tänavu mais pärast seda kui politsei oli korraldanud partei peakorteris Vilniuses läbiotsimise. Kolmele kutsele ülekuulamisele tulla ei ole ta reageerinud, teatas prokuratuur.

Uspaskihhi advokaadi sõnus ei varja ta ennast. „Ta elab korteris registreeritud aadressil. Nad võivad tulla ja teda küsitleda kui soovivad,” ütles advokaat Bloombergile.

Uspaskihhi Tööpartei võitis Leedu 2004. aasta parlamendivalimistel 141-kohalises parlamendis 39 kohta, enam kui ükski teine partei. Maikuus põhjustas partei otsus valitsuskoalitsioonist lahkuda Leedu valitsuse kukkumise.

2005. aastal astus Uspaskihh majandusministri kohalt tagasi kui eetikakomisjon leidis, et ta on rikkunud huvide konflikti vastast seadust. Ministripositsiooni ära kasutades oli Uspaskihh aidanud firmat, milles tal endal oli osalus.

2004. aasta valimiskomisjonile teatas Uspaskihh oma varde suuruseks 18 miljonit dollarit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing