Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ka Olerex ning Statoil langetasid hindu

Mariliis Pinn 01. september 2006, 12:46

Ka Olerex ja Statoil langetasid täna kõigi bensiinide hindu 55 sendi võrra, mis on lisa viimase kolme nädala jooksul toimunud 1,10 kroonisele hinnalangusele.

Olerexi turundusjuhi Antti Moppeli sõnul andis hindade langetamiseks võimaluse jätkuvalt soodne konjuktuur maailmaturul, kus valitsevad positiivsed meeleolud.
'On piisavas koguses toornaftat ja nafta töötlemise võimsust. Tänu hooaja lõppemisele väheneb USA-s nõudlus bensiini järele. Samuti on laos piisavalt toornaftat kui ka naftaprodukte,' märkis Moppel.

'Läheneval sügistalvel suureneb põhjapoolkeral nõudlus kütteõli järele, mistõttu diislikütuse hind ei lange samas tempos bensiiniga. Kui USA-s ei ole täna kütteõli müügimahud veel surenenud, siis Euroopas on talvevarude sisseost alanud, mis on suurendanud nõudlust diislikütuse järele,' lisas turundusjuht.

Statoili juht Helle Kirs-Toiger ütles, et muudatused maailmaturu hindades määravad autokütuste jaehinna Eestis, sest siin müüdavad autokütused vastavad Euroopa Liidu standarditele ning toode hangitakse Euroopa tootjatelt.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing