Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsikommentaar: Tallinna Kaubamaja suudab üllatada

04. september 2006, 09:55

Tallinna Kaubamaja kavatseb laiendada Selverite keti Lätti.

Selveril on kaks teed – kuidas Lätti laieneda. Üheks võimaluseks on mõne Lätis tegutseva keti ülevõtmine. Sellisel juhul saaks kiiresti kätte töötavad kauplused, töötajad, töötavad tarneahelad ja kliendid. Negatiivne on see, et ülevõtmine tähendaks suurt rahakulutust.

Teine võimalus on hakata ise kauplusi rajama. Sellisel juhul tuleks juba osta kauplusi või maatükke, kuhu kauplusi ehitada. Uute poodide sissetöötamine nõuab rohkem aega ning pole kindel, kuidas lätlased kundedena Eesti ettevõtte vastu võtavad. Rahakulutusi tuleb teha väiksemas mahus ning need jaotuksid pikema ajaperioodi peale. Sellisel juhul jääks aga Läti projekt pikemaks ajaks marginaalseks.

Võib-olla maskeerib Lätti laienemine seda, et Eesti jaekaubandusturg on juba üleküllastunud ja Selveril napib Eestis kasumlike kasvuvõimalusi uute kaupluste rajamise näol. See võib tähistada, et Selver muutub Eestis üha enam turuga kasvavaks, mitte suuremat turuosa lõikajaks.

Uudis on pigem positiivne, kuigi on ebaselge, kumma tee Selver valib. Võimalik, et nii kaugele pole veel arengukavaga jõutud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing