Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kreml soovib Rosnefti täielikult erastada

11. september 2006, 12:40

Kremli tippametnik ütles Vene ekspertidega kohtudes, et valitsus plaanib naftafirma Rosneft järgneva viie aasta jooksul täielikult erastada.

„Ta ütles, et ettevõtte täielikuks erastamiseks läheb vähemalt kolm või neli aastat. Aga, et 100 protsendiseks erastamiseks,” ütles uudisteagentuurile AFP Harvardi Ülikoolile kuuluva Davis Center for Russian and Eurasian Studies majandusteaduse professor Marshall Goldman.

Professori kommentaar tuli pärast seda, kui Briti päevaleht Independent tuli möödunud laupäeval välja looga, kus tsiteeritakse nimetut Kremli tippametniku, kelle sõnul oli plaan erastada Rostneft aasta jooksul.

Goldman on skeptiline, kas Vene riigil on üldse lähiajal kavatsus Rosnefti aktsiapakist loobuda, kuid ta lisas et Kremli strateegid paistavad olevat teadlikud naftast sõltuva majanduse kasudest ja puudustest.
Nad on saanud aru riigi ohust muutuda energiakolooniaks ja otsivad võimalusi energiasektori erastamiseks ja riigi tulude hajutamiseks.

Juulis müüdi 11 miljardi dollari eest umbes 15% Rosneftist erainvestoritele, samas riigile kuulub endiselt 85% naftagigandist.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing