Elektrifirma hoidis Loodna inimesi seitse kuud surmahirmus

18. september 2006, 10:51

Seitse kuud pani Märjamaa vallas Loodnal Vinguti-Juurimaa talus inimesi enda ja oma loomade elu pärast muret tundma vaid traatide toel ripnev elektripost.

Eesti Energia tütarfirma OÜ Jaotusvõrk lubas selle korda teha hiljemalt augusti lõpuks. Taluomanik tõotas, et kui töö venib septembrisse, teavitab ta 'Võsareporterit', kirjutas Nädaline.

Telesse asi ei jõudnud, sel kolmapäeval kutsus ta Nädalise, et pilt võimalikku surmaohtu kujutavast postist jõuaks maakonnalehte. Juba järgmisel päeval olid kohal elektrimehed, keda seni seitse kuud oli asjatult tellitud, ja post pandi taas püsti.

'Juba kolmveerand aastat ikka vähemalt iga paari nädala tagant võtsime Eesti Energia kliendiinfo numbril telefonitsi ühendust ja rääkisime oma murest. Öeldi, et posti kordategemiseks tuleb enne mingi projekt teha. Lõpuks lubati, et augusti lõpuks on post korras, aga lubaduseks see jäigi. Nüüd jah, lõpp hea, kõik hea, aga kuude kaupa pidime muretsema ja abi ei mingit,' ütles perenaine Maie Lindre.

Veebruaris riivas traktor raudbetoonist elektriposti ja selle metallkarkassilt kukkus betoonitükke lahti. Post jäi seejärel veel normaalselt püsti, kuid aegamisi hakkas järjest rohkem viltu vajuma. Sellest, et neil on juhtunud niisugune äpardus, teatati kohe veebruarikuus ka Eesti Energiale.

Eesti Energia tütarfirma OÜ Jaotusvõrk Rapla-Järva käidusektori juhataja Jaan Niitsoo põhjendas, posti kordategemisega venitamist ja inimestele katteta lubaduste andmist sellega, et OÜ Jaotusvõrk ise töid ei teosta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing