Ragn-Sells jäi Haapsalus esialgu hinnatõusust ilma

29. september 2006, 10:14

Haapsalu linnavalitsus lükkas teisipäeval tagasi
Ragn–Sellsi taotluse tõsta tulevast aastast Haapsalus prügiveo hinda, kirjutab
Lääne Elu.

„Linnavalitsus ei aktsepteeri hinnataotlust," selgitas aselinnapea Märt Maiste.

Ragn–Sells põhjendab hinnatõusu Pullapää prügila sulgemisega selle aasta lõpus. Et prügi tuleb vedada kas Väätsa või Jõelähtme europrügilasse, on vedu üle 100 km pikem. Ka prügi ladestamine on seal 14–15% kallim kui Pullapääl.

Maiste selgitas, et Pullapää prügila sulgemisest johtuv oli Ragn–Sellsile teada juba mullu, mil ettevõte tegi Haapsalu olmejäätmete veo konkursil teistest tublisti odavama pakkumuse ja võitis konkursi.

Olmejäätmeveo uus, kolme aasta leping Ragn–Sellsiga hakkas kehtima tänavu 1. märtsist. Siis jõustus ka uus hind.

Uue hinnatõusutaotluse esitas Ragn–Sells linnavalitsusele 21. juulil. Arutlusele läks see septembri keskel. Siis jäi linnavalitsusele arusaamatuks, miks kallineb üht tüüpi konteineri tühjendamine 122 ja teise oma 39%.

Kõige rohkem tahtis Ragn–Sells tõsta eramajades kasutatava 140–liitrise konteineri tühjendamise hinda. Kui seni maksis see 29 kr, siis 122% hinnatõusu järel 64,4 kr. 140–liitrisi konteinereid kasutatakse Haapsalus kõige rohkem.

Ragn–Sellsi Lääne piirkonna müügijuhi Raimo Uusi sõnul tahavad nad pärast linnavalitsuse otsusega tutvumist asuda linnaga läbirääkimistesse, et leida mõlemaid pooli rahuldav lahendus.

Märt Maiste ütles, et linnavalitsus on valmis Ragn–Sellsiga hinna üle läbi rääkima.

„Me ei välista hinnatõusu," möönis Maiste. „Selge, et vedu ja ladestamine kallineb."

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2006, 10:10
Otsi:

Ava täpsem otsing