Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Skype'i loojate TV-saadete vaatamise projekt on nüüd avalik

Mariliis Pinn 05. oktoober 2006, 12:07

Skype'i loojad Niklas Zennström ja Janus
Friis alustasid oma nn Veneetsia projekti avalikustamist.

Veneetsia projekt on tarkvara, mis võimaldab professionaalseid TV-programme jm videoid edastada internetis, kirjutas Business Week.

Suvel avati Veneetsia projekti veebileht www.theveniceproject.com 100 testijale. Novembri keskel laiendatakse beeta-testi mitmekordselt. "Kõik võivad selle tarkvara alla laadida aasta lõpus," lubas Friis.

Praegune projekti nimi asendatakse uue kaubamärgiga, kuigi Friis ei avalikustanud millisega.

Hetkel käivad läbirääkimised telekanalitega, et nad avaldaksid oma täispikad saated veebilehel. "Inimesed armastavad televisiooni, kvaliteetseid saateid ja nad armastavad ka internetti, me lihtsalt püüame ühendada parimat neist kahest," ütles Friis.

Algatuseks peavad programmi kasutajad alla laadima tarkvara ja selle oma arvutisse installima, kui arvuti käivitub, ühendab tarkvara veebiküljega ja avab ekraanisuuruse akna, et näidata väga hea kvaliteediga videoid.

Kuigi tarkvara teeb su arvutist midagi televiisori sarnast, on selle võimalused tohutult suuremad. Ekraanil hiirt liigutades ilmuvad tööriistamenüüd: stop, paus, keri edasi-tagasi, videote otsimine jne.

Veneetsia projekt ei ole failijagamisprogramm, see põhineb peer-to-peer tehnoloogial, mis kasutab kasutajate arvuteid, mitte keskseid servereid. Kasutajad ei lae videoid alla, vaid vaatavad neid otse. Nii on kasutajatel raskem materjali ebaseaduslikult kopeerida ja levitada.

Turul on juba ka omajagu konkurentsi, veebilehed nagu MySpace, YouTube, VideoEgg, Veoh jt võimaldavad samuti videote edastamist interneti.

Friis ja Zennstrom jätkavad Skype`ga ja eBay aitab neil Veneetsia projekti arendada.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. October 2006, 12:06
Otsi:

Ava täpsem otsing