Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uurimine ei tuvastanud Harjumaa metsapõlengute tahtlikku süütamist

16. oktoober 2006, 16:42

Põhja politseiprefektuur lõpetas
prokuratuuri loal suvel Harjumaa eri piirkondades puhkenud metsatulekahjude
tekkimise asjaolude selgitamiseks alustatud kriminaalmenetluse, kuna tulekahjude
tekkepõhjuseid ei õnnestunud välja selgitada.

Uurimisel ei leitud tõendeid, et juulikuiste metsatulekahjude puhul oleks olnud tegemist metsade tahtliku süütamisega, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur pressiteates.

Põhja ringkonnaprokuratuur alustas Harjumaal puhkenud põlengute uurimiseks kriminaalmenetlust käesoleva aasta juulis kontrollimaks Päästeameti esialgset hinnangut, mille kohaselt ei saanud põlengute tekkimise aega ja tulekollete paiknemist arvestades välistada muuhulgas ka metsade tahtlikku süütamist.

Sama kriminaalmenetluse raames kontrollis politsei paralleelselt ka 78aastase Kaljo tegevust, kes saatis umbes samal ajavahemikul uurimisel kogutud andmetel erinevatele ametkondadele ähvardava alatooniga anonüümkirjad, milles lubas metsad süüdata kui pronkssõduri kuju Tallinnast Tõnismäelt ei eemaldata.

Kriminaalmenetlust juhtinud Põhja ringkonnaprokurör Kristel Eliste sõnul ei leidnud eeluurimisel tõendamist metsade süütamise kahtlus, samuti ei tuvastatud anonüümkirju saatnud Kaljo seost põlengute puhkemisega, mistõttu puudub ka Kaljo tegevuses kuriteo koosseis.

Ringkonnaprokurör edastas materjalid Kaljo suhtes väärteomenetluse alustamiseks politseile, kuna ähvarduskirjade saatmisega julgeolekuasutustele ja meediakanali vahendusel avalikkusele rikkus Kaljo rahu ja avalikku korda - antud aja kuumi ilmasid ja sagedasi metsatulekahjusid arvestades külvasid kirjad inimeste hulgas üldist hirmutunnet ning julgeolekuasutused rakendasid ähvarduste peale lisavalmisolekut.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2006, 16:41
Otsi:

Ava täpsem otsing