Harju Maakohtu ametlik teade Meelis Lao asjus

Mariliis Pinn 16. oktoober 2006, 16:17

Harju Maakohus arutas täna Meelis Lao
vahistamist, kuna ta 10. oktoobril puudus mõjuva põhjuseta kohtuistungilt,
seisab pressiteates.

"Lao kaitsja Elina Luksepp taotles kohtult istungi kinniseks kuulutamist, kuna asi puudutab Lao tervislikku seisundit. Kohus ei rahuldanud taotlust, sest arutusele tuli tõkendi küsimus, mitte haigusloo sisu.

Täna tõkendi arutelule ilmunud Lao kinnitas, et ta oli 9. oktoobril Moskvas töölähetuses, kui tundis end halvasti ja kaotas meelemärkuse. 10. oktoobril pöördus ta ise uuringuteks kohalikku haiglasse.

Lao kaitsja Elina Luksepp esitas kohtule Moskvast saadetud arstitõendi Lao haiglas viibimise kohta 10.-11. oktoobrini.

Põhja ringkonnaprokurör Veera Kremez jäi endiselt seisukohale, et Lao tuleb vahi alla võtta, sest Moskvast saadetud arstitõend ei vasta sotsiaalministri poolt 22.06.2004 määrusega sätestatud korrale, samuti ei näita saadetud haiguslugu, et Lao poleks saanud istungist osa võtta.

Samuti polnud ei Laol ega kaitsjal esitada ühtegi tõendit selle kohta, et Lao tõepoolest nendel kuupäevadel Moskvas viibis.

Lao kaitsja arvates pole põhjust Lao vahi alla võtmiseks, kuna ta puudus istungilt seetõttu, et oli 10. oktoobril haiglas.

Kohus kohustas Laod homme, 17. oktoobril kohtusse ilmuma ning kuulutab otsuse tõkendi suhtes hommikul kell 9.45.

Põhja ringkonnaprokurör Veera Kremez taotles 10. oktoobril kohtult Lao suhtes tõkendi vahistamine kohaldamist ja tema tagaotsitavaks kuulutamist, kuna Lao ei ilmunud juba mitmendat korda määratud kohtuistungile ning tema kaitsja Elina Luksepa esitatud taotlus kohtuistungi edasilükkamiseks ei olnud prokuröri hinnangul põhjendatud: kaitsjal ei olnud esitada tõendit Lao hospitaliseerimise kohta.

Laod süüdistatakse omavolis. Süüdistuse kohaselt tungis ta 2005. aasta sügisel omavoliliselt koos kaaslastega kiirtoitlustusasutuse McDonalds´s Eesti AS ruumidesse Viru tänaval ning keelas töötajatel turvateenistuse abil toitlustuskohta sisenemise.

Järgmine istung Lao kriminaalasjas on planeeritud 11. detsembrile," seisab pressiteates.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2006, 16:52
Otsi:

Ava täpsem otsing