Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aserist ärimees viis lõpuni Võhu Veini ostmise

Annika Matson 31. oktoober 2006, 15:24

AS Haljas omandas 100% ASi Võhu Vein
aktsiatest, Haljase omanik on aserbaidžaan Movsum Mehtijev, teatas firma.

AS Haljas teatab, et on tänase seisuga omandanud 100% AS Võhu Vein aktsiatest.
Lääne-Virumaal, Võhu külas pandi alus veinitootmisele 1967. aastal. Võhus toodetakse põhiliselt magusaid ja poolmagusaid veine. Traditsiooniliselt kasutatakse looduslikku ja eelkõige kodumaist toorainet: punaseid ja musti sõstraid, jõhvikaid, õunu, karusmarju.


AS Haljas leiab, et AS Võhu Vein töötab Eesti alkoholituru sellises segmendis, mille säilitamine on vajalik ja perspektiivne. Võhu Vein jätkab oma igapäevast tööd olemasoleva töötajaskonnaga. Lisaks sellele võimaldab AS-i Haljas tugev finantsseis ning kogemused ja oskused nii kohalikul, kui ka rahvusvahelisel toiduainete turul, teha Võhu veinimeistritel arengus olulise edasimineku.

AS Haljas on asutatud 1989-l aastal Tallinnas. Praeguseks ajaks on AS Haljas kontsern muutunud rahvusvaheliseks hulgikaubandusettevõtteks. AS Haljas omab tütarettevõtteid Kasahstanis ja Aserbaidžaanis.
AS Haljas impordib Eestisse toidukaupu 80% ulatuses Euroopa Liidu liikmesriikidest. Suurimaks kaubandusparteriks on siin Inglismaa. Väljapool Euroopa liitu asuvatest kaubanduspartneritest võiks mainida Argentiinat, Aserbaidžaani, Sri Lankat ja Ukrainat.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2006, 15:52
Otsi:

Ava täpsem otsing