Kingiks tellitud ajakiri tõi kaela võlanõuded

14. november 2006, 08:56

Kingiks saadud kauni käsitööajakirja
aastatellimus tõi 78aastasele vanaprouale Asta Vahele kuhjaga meelehärmi. Pärast
tellimuse lõppu potsatas postkasti arve uue aastakäigu eest ning mõne aja pärast
ka riburada trahvikviitungeid ja ähvardavas stiilis võlanõudeid.

Ometi ei olnud vanaproua uut tellimust esitanud, sest pidas ajakirja Kauneimmat käsityöt üle 600kroonist aastatellimust liiga kalliks, kirjutas SLÕhtuleht. Lähedaste soovitusel jättis ta arve tähelepanemata, kuni tuli uus kviitung koos viivisenõuetega.

Peagi hakkasid saabuma ehmatava sisuga ja kohtuga ähvardavad võlanõuded inkassofirmast Lindorff AS.

Käsitööhuviline tallinlanna veetis suvel mitu nädalat maal ja tagasi tulles leidis postkastist uued trahvikviitungid. «Ma ei saanud aru, mille eest minult raha nõutakse. Ajakirju ma ju ei saanud!»

Asta väidab, et käis mitu korda Kolmiokirja OY Tallinna-kontoris ja pakkus, et maksab raha ära. Seal vastati, et nemad rahaga ei arvelda.

Mõne nädala pärast oli jälle postkastis inkassofirma kiri teatega, et asi võib minna kohtusse ja et edaspidi ei võeta temalt enam tellimusi vastu.

Võlanõue paisus poole aasta jooksul pea tuhandekrooniseks. Samas polnud kviitungitel ühtki viidet lepingule, mida on rikutud – vastav lahter oli lihtsalt tühi. Pärast vanaproua lähedaste sekkumist kahanes trahvinõue siiski alla 200 krooni. Selle summa maksis eakas naine ära.

Kolmiokirja OY Eesti-esinduse numbril vastab kontaktisik Monika, kes väidab, et ilmselt vanaproualt siiski küsiti telefoni teel, kas ta soovib tellimust pikendada.

Ka Lindorff Eesti ASi võlanõuete haldur Tamara Otti kinnitab, et see saaga on lõppenud. Tüli peamiseks põhjuseks peab ta Soome, Inglismaa jt riikide toimetuste tava, et pärast ajakirjatellimuse lõppemist saadetakse kliendile veel üks number koju.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2006, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing