Maadevahetuse tehingute tõttu kinniistujad süüdistavad Kapot võimuliialdustes

07. detsember 2006, 08:28

Maadevahetuse tehingutes kahtlusalustena
kinni peetud meeste kaitsjad kaebavad, et kaitsepolitsei ametnikud kasutavad
ütluste saamiseks ebaseaduslikke võtteid, kirjutas Maaleht.

Maalehe toimetuse kätte sattus kirja koopia, mille on kirjutanud vandeadvokaat Tarmo Sild riigiprokuröridele Margus Kurmile, Laura Feldmanisele ja justiitsminister Rein Langile. Selle kohaselt on üks ebaseaduslikes maatehingutes kahtlustatav, ärimees Einar Vettus, avaldanud oma kaitsjale mitmeid kapo uurijate ilmseid võimuliialdusi. Kaitsja sõnul tegid uurijad Vettusele korduvalt ettepanekuid anda ütlusi, mis tõendaksid tema, Tarmo Pedjasaare või Kalev Kanguri suhtes esitatud kahtlusi.

Vastutasuks lubati mehele, et ta vabastatakse hiljemalt kolme päeva jooksul vanglast ja ei hakata uurima tema tegevust seoses “Narva projektiga” ja “Viimsi projektiga”, seisab kirjas. Ühtlasi teatati Vettusele, et üks kahtlusalune, Tullio Liblik, on juba andnud “puhtsüdamliku ülestunnistuse” ja selle tõttu vabadusse pääsenud.

Sellist tehingut serveeriti Vettusele tema viimase võimalusena. Oluline on seejuures fakt, et kaitsjat ülekuulamistest ei teavitatud.

Vettuse kaitsja seab kahtluse alla ka oma kaitsealuse kinnipidamise 3.oktoobri hommikul. Vettus suleti läbiotsimiseks oma kabinetti, teda ei lastud välja ega kaitsjat juurde. Ehkki otsust vabaduse võtmise kohta polnud keegi teinud, oli mees sellest hetkest sisuliselt vahistatud, leiab kaitsja.

Ka maa-ameti eksjuhi Kalev Kanguri kaitsja Marti Hääl seab kahtluse alla oma kaitsealuse kinnipidamise protseduuri. Nimelt teavitati teda alles päev hiljem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2006, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing