Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tarmo Kõutsist sai ametlikult poliitik

Mariliis Pinn 09. detsember 2006, 13:09

Täna astus endine kaitseväe juhataja
viitseadmiral Tarmo Kõuts Isamaa ja Res Publica Liidu liikmeks.

Kõuts ütles IRL saadetud pressiteates: "Astun täna sammu edasi. Olen 16 aastat ohvitserina erinevatel täidesaatva võimu juhtimistasanditel Eestit teeninud. Tänan riigiametnikke, poliitikuid, kaitseväelasi, meremehi, ärimehi, teadlasi ja kõiki Eesti inimesi, kes mind on selles vastutusrikkas teenistuses toetanud.

Kui rahvas mind usaldab, siis soovin jätkata rahva teenimist seadusandliku võimu tasemel ehk parlamendis, selleks, et arendada meie riigi rahvusliku julgeoleku tagamist ja Eesti merendust. Usun, et saan nii kõige paremini kasutada oma teadmisi ja kogemusi Eesti omariikluse tugevdamisel ning rahvuslike huvide kaitsmisel."

Tarmo Kõutsi sõnul on oluline jätkata kaitsekulutuste tõstmist 2% tasemele rahvuslikust koguproduktist, et säilitada saavutatud tase. Kuigi ohvitserid ei teeni mitte raha, vaid rahvast, on kiire majanduskasv tekitanud tööjõuturul tugeva konkurentsi. Kaitseväelased vajavad tunnustamist, nende palgad ja sotsiaalsed garantiid peavad olema konkurentsivõimelised teiste eluvaldkondade esindajate kõrval.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. December 2006, 13:09
Otsi:

Ava täpsem otsing