EMT kliendid annetasid ligi 1,5 miljonit krooni

02. jaanuar 2008, 13:50

EMT heategevuskampaanias „Jõulukalender
2007” raames koguti abivajajaile ligi poolteist miljonit krooni.

Erinevate valdkondade toetuseks tehtud annetuste kogusumma oli 1 478 830 krooni, teatas ettevõte.

Hüljatud loomade toetuseks kogunes 465 420 krooni. Kampaania partnerid on MTÜ Kassiabi, Heateo Sihtasutuse projekt „Päike kuuti!” ning kodutute loomade hoiu- ja varjupaigad Tallinnas, Võrus ja Pärnus. Kogutud raha eest toetatakse loomadele hoiukodude leidmist, loomade ülalpidamist ja ravi ning nendega tegelemist varjupaigas olemise ajal.

Lastekodulaste huvitegevuse toetuseks annetati 413 770 krooni. Eesti lastekodudes on ca 1600 kooliealist last, kel puudub võimalus osaleda trennis või huviringis, lüüa kaasa kooli suusapäeval või klassi väljasõidul – lastekodude eelarvetes puudub niisugusteks kulutusteks raha. Heategevuskampaania partner MTÜ Caritas Eesti Lastekodulaste Fond on loodud just selleks, et aidata lastekodulapsel olla aktiivne ning tunda end võrdväärsena tegevustes koos omaealiste tavalises peres kasvavate lastega.

Tallinna Lastehaiglale annetasid EMT kliendid 408 310 krooni. Toetussumma kasutatakse Tallinna Lastehaiglale radioloogiaosakonnale radioloogiapiltide edastamise ja diagnostika DICOM süsteemi hankimiseks.

Kuulmispuuetega laste toetuseks annetati 191 130 krooni. Pered, kus kasvab kuulmispuudega laps ning kuulmispuuetega laste õppeasutused vajavad väikeste viipekeeles rääkijate jaoks sidevahendeid, et kontakt nendega ei katkeks silmsideme katkemisel. Raha jaguneb võrdselt Tartu Hiie Kooli, Tallinna Heleni kooli, Eesti Kuulmispuuetega Laste Vanemate Liidu ja Eesti Implantaadilaste Seltsi vahel.

2007. aasta toetussummad antakse üle üleandmiseks heategevuskontserdil Kaarli kirikus.

„Jõulukalender 2007” raames said EMT kliendid 1.-23. detsembrini saata lühisõnumi valitud märksõnaga, et anda oma toetus valitud heategevusprojektile. Sõnumi hind oli 10 krooni ja kogu raha läheb heategevuseks.

EMT korraldab jõuluaegset heategevuskampaaniat juba viiendat aastat järjest. Viiel aastal kogutud toetuste kogusumma on 7 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2008, 13:50
Otsi:

Ava täpsem otsing