Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti toetab Kabuli Ülikooli Afganistani Keskust 500 000 krooniga

02. jaanuar 2008, 16:05

Välisminister Urmas Paet kirjutas alla
käskkirjale, millega Eesti toetab Kabuli Ülikooli Afganistani Keskust 500 000
krooniga.

Välisminister Paeti sõnul on väga oluline toetada hariduse kvaliteedi parandamist ning üldise haridustaseme tõusu Afganistanis, teatas välisministeerium. „Afganistan vajab laiemate teadmistega spetsialiste, kes suudavad toime tulla konfliktijärgse keskkonna väljakutsetega ning aidata efektiivsemalt riiki ja ühiskonda üles ehitada,” ütles Paet.

Projekti otsene eesmärk on toetada Kabuli Ülikooli Afganistani Keskuse (Afghanistan Centre at Kabul University - ACKU) uue hoone rajamiseks vajalikku projektdokumentatsiooni koostamist. Uus hoone parandab Keskuse tegutsemistingimusi ja laiendab haaret. Samuti soovitakse projektiga tõsta Afganistani elanikkonna haridustaset ning muuta õppematerjalid, teatmeteosed ning arhiividokumendid kättesaadavamaks.

Afganistani puudutava informatsiooni ning dokumentatsiooni kogumisega tegelev ACKU edendab akadeemilist uurimustööd ja teabevahetust ning aitab kaasa teadmiste levikule elanikkonna hulgas. Uue hoone rajamine on vajalik nii üliõpilastele, õppejõududele kui ka Afgaani ja välisriikide teaduritele. Samuti võimaldab see luua ACKU unikaalsele dokumentide kollektsioonile vajalikke hoiutingimusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2008, 16:05
Otsi:

Ava täpsem otsing