Tamkivi: jäätmekäitlejad keelduvad lisakonteinereid paigaldamast

08. jaanuar 2008, 19:16

Uue aasta algusest kehtima hakanud
jäätmeseaduse kohaselt on pakendite kogumise kohustus
taaskasutusorganisatsioonidel, kuid keskkonnaministri Jaanus Tamkivi sõnul
keelduvad organisatsioonid kulude kokkuhoiu huvides kogumisvõrgustiku
laiendamisest.

Uue seaduse kohaselt üheks jäätmeliigiks, mida tuleb eraldi koguda, on pakendid ja pakendijäätmed. Pakendite kogumise kohustus on taaskasutusorganisatsioonidel, kes samuti paigaldavad vastavalt kohalike omavalitsuste vajadustele pakendijäätmete konteinereid.

„Probleemiks on olnud aga see, et kulude kokkuhoiu huvides ei ole taaskasutusorganisatsioonidel huvi kogumisvõrgustikku laiendada,“ ütles minister. „Keskkonnaministeeriumile on tulnud kaebusi, et pakendi taaskasutusorganisatsioonid on keeldunud paljudel juhtudel lisakonteinereid paigaldamast, lähtudes sellest ei ole võimalik täita nõuetekohaselt pakendite liigiti kogumise kohustust,“ ütles Tamkivi. Minister märkis, et siinkohal on lahenduse võti omavalitsuste käes, kes peavad konteinerite paigaldamist taaskasutusorganisatsioonidelt nõudma, et neid oleks vajalikul määral, teatas keskkonnaministeerium.

Samuti tõdesid keskkonnaminister ja Eesti Jäätmekäitlejate Liidu (EJKL) juhatuse liikmed, et kohalikud omavalitsused, kes peavad informeerima inimesi prügi sorteerimise kohustusest, pole elanikke siiani piisavalt teavitanud. Seega tuleb senisest enam panustada elanikkonna informeerimisse. Minister lubas omalt poolt, et omavalitsustele tuleb teavitamise osas appi ka keskkonnaministeerium.

„Näiteks on ministeeriumil kavas toota nii eesti- kui venekeelseid videoklippe, milles antakse prügi sorteerimise kohta üldist teavet. Samas kutsun elanikke üles pöörduma konkreetsete prügi sorteerimise juhendite saamiseks kohaliku omavalitsuse poole, sest piirkonniti on jäätmetekorraldus erinev ja kõige paremat infot oskavad sel teemal anda just omavalitsused. Pakendite kogumise osas peavad teavitustööd tegema aga taaskasutusorganisatsioonid,“ ütles minister.

Täna kohtusid keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ja EJKL juhatuse liikmed, et arutada pakendijäätmete kogumise ja käitlemise olukorda, taaskasutusorganisatsioonide kohustusi ning erimärgistatud diiselkütuse kasutamist jäätmekäitluses.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. January 2008, 21:07
Otsi:

Ava täpsem otsing