Lugeja arvab

ÄP 21. aprill 2009, 00:00

  Muugat hakkavad läbima tuhanded Hiina konteinerid
 • Mnjah, nüüd jääb vaid oodata, kuna Moskva mõne uue piiriületuse reegli välja mõtleb ja istumegi nende konteinerite otsas siin varsti.
 • Ohoh, kaubamahud terves maailmas vähenevad, konteinerlaevad seisavad sadamates, sihtriik Venemaa on suures kriisis ja, hei hopsti, "Eesti kalad" suudavad siia tuhandeid konteinereid tuua. Mis mul üle jääb kui õnnitleda.
 • See on konkreetne lähenemine ja kui E. Laidvee (Transiidikeskus) midagi niisugust julgeb avalikult välja öelda, on tõenäoliselt tegemist faktilise läbimurdega, mis väljendub juba Hiinast Muuga suunas välja saadetud esimestes konteinerites. Erinevalt poliitikutest ei ole transiidiärimeestel tavaks õhulossidega ärbelda.
 • Meie õnn, et Riia suure konteinerterminali ehitamine "õhku lendas".
 • Seni, kuni EVRi poolt pakutav 40jalase konteineri veohind Moskvasse ja tühja tagasitoomine jääb 2000 USD kanti, ei hakka keegi raudteed kasutama. Autoga on odavam ja Läti, Soome, Peterburi kaudu veel odavam. Kes seda ei usu, vaadaku, kuidas enamik kaupu tegelikult liigub.
 • Konteiner on osutunud kõige efektiivsemaks raudteel veetavaks ühikuks, kuna selle taara mass ja omahind on võrreldes treileriga oluliselt soodsamad. Pole otstarbekas kalleid ja raskeid treilereid, millelt saab ka näiteks rattad ära varastada, raudteevedudel "pakendina" kasutada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing