Kallast süüdistatakse pettuste varjamises

Katariina Krjutshkova 13. jaanuar 2011, 00:00

"Esines kriitika leevendamise aga ka täieliku kõrvaldamise praktikat," ütles Euroopa Audiitorite Koja ametist lahkunud hollandlasest liige Maarten Engwirda Hollandi ajalehele Volkskrant. Engwirda läks pärast viisteistaastast tööd Euroopa Audiitorite Kojas kümne päeva eest pensionile. Engwirda sõnul püüdis ELi raha kuritarvitamist varjata asutus, mis peaks seisma selle paljastamise eest.

Kallas kaalub kohtusse minekut. Kallase assistent Hanna Hinrikus edastas kommentaariks, et Kallasele esitatud süüdistustel pole alust. "Süüdistused Siim Kallase aadressil on täielik laim. Kaalume tõsiselt kohtusse pöördumist," kirjutas ta.

Kallas on juba varem kommenteerinud, et Engwirda arvamus ei ole "absoluutselt kooskõlas selle aja jooksul tehtud tööst säilinud mälestustega".

Leht kirjutas, et Kallas on murdnud piike audiitorite kojaga seoses viimase rangete raamatupidamisstandarditega, mis tähendab, et Euroopa Liidu iga-aastased ülevaated ei ole piinlikul kombel peegeldanud ühenduse tegelikku olukorda.

Engwirda kirjeldas ka "varjamiskultuuri" kohtus ning teistes ELi institutsioonides, mis takistas pettuse tegeliku ulatuse avalikuks tulekut. "Kõik need kuritarvitused ei tulnud kunagi avalikuks meile antud Kremli-stiilis info tõttu," lausus ta. "Kuid see ei parandanud meie mainet vähimatki."

Avaldas audiitoritele survet. Samasuguseid süüdistusi on esitanud ka Euroopa Parlamendi eelarvekontrolli komitee liige Marta Andreasen, kes oma väljaütlemiste tõttu 2002. aastal Euroopa Komisjoni pearaamatupidaja kohalt tagandati.

"Olin tunnistajaks audiitorite käte väänamisele iga kord, kui nad püüdsid paljastada ELi raamatupidamis- ja kontrollisüsteemide ebaõnnestumisi," ütles Andreasen. "Nad sattusid tohutu surve alla hoida raamatupidamispettus maha vaikitud."

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2011, 17:14
Otsi:

Ava täpsem otsing