Rootsi elektroonikaettevõte keskendub tootmisele Pärnus

Birjo Must 20. jaanuar 2011, 00:00

Rahvusvaheline majandusinfot edastav uudiskiri News2Biz Poland kirjutas sel nädalal, et NOTE AB müüs 50% Krakowis paiknevast tehasest selle algsele omanikule, kellele siiani kuulus ülejäänud osa. Lisaks sulges ettevõte hiljuti tarnimis- ja tootmisüksused Skänninges Rootsis, Leedus ja Poolas Gdanskis. Samal ajal suurendati 2010. aastal Hiina ja Pärnu tehaseid.

"Oleme juba alates aastast 2007 olnud NOTE Grupi suurim tehas ja see jääb ka tulevikus nii," kinnitas NOTE Pärnu OÜ juhatuse esimees Tarmo Luhaäär.

Leedu tehase sulgemisega kaasnes Pärnu tehasele uusi projekte ning juhi hinnangul lubab praegune situatsioon neid tulevikus veelgi.

Pärnu kasuks räägib asukoht. Kuna suurem osa ettevõtte praegustest klientidest asuvad Luhaääre kinnitusel Skandinaavias ja Soomes, siis mängib asukoht väga suurt rolli - Pärnu ja Eesti on geograafiliselt väga heal positsioonil.

Lisaks saavad kliendid kasu konkurentsivõimelisest hinnapoliitikast, kuna Eestis on tootmiskulud suhteliselt madalad.

Kasvuplaanidel mõned piirangud. 2010. aasta oli Luhaääre kinnitusel NOTE Pärnu jaoks kõigi aegade edukaim.

Sellelt aastalt oodatakse juhi sõnul vähemalt sama head tulemust, kuid kuna NOTE Pärnu tehas on NOTE Grupis n-ö masstootmisüksus, siis oleneb ettevõtte käekäik suuresti emaettevõttes tehtavatest otsustest.

"Praegune tootmishoone seab tulevikus kindlasti mõningad kasvupiirangud, kuid veel on meil ruumi tootmist laiendada," lisas Luhaäär.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing