Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pro Kapital: Kristiine keskuse müük oli edukas

Alyona Stadnik 22. märts 2011, 00:00

Pro Kapital Eesti juhatuse liikme Ervin Nurmela sõnul otsustati Kristiine keskus Cityconile müüa, kuna nad said müügiks sobiva pakkumise.

"Pro Kapital on kinnisvaraarendaja ja meie strateegia ei ole kinnisvara omamine lõpmatuseni," kommenteeris ASi Pro Kapital Eesti juhatuse liige Ervin Nurmela.

Kristiine keskus on Pro Kapitalile olnud väga tulus investeering ja saadud pakkumine sobiv, et antud investeeringust väljuda, selgitas Nurmela.

Kristiine keskuse varade maht bilansis oli 2009. aasta lõpus 98,6 miljonit eurot, millele lisandub laienemiseks tehtud investeering kogumahus 16 miljonit eurot.

Kristiine keskuse aktsionärid saavad keskuse müügilepingu jõustumisel erakorralist kasumit üle 55 miljoni euro. Arvestades, et keskuse avamisest on igal aastal teenitud kasumit, on Kristiine keskuse aktsionäride investeering ettevõttesse 12 aastaga kasvanud umbes 6,8 korda. "Seega on tegemist igati eduka projekti ja soodsa müügiga," nentis Nurmela.

Nurmela lisas, et pärast müügitehingu jõustumist keskendub Pro Kapital projektide arendusele Baltimaades. "Eestis on planeeritud jätkata Tondi kvartali uute etappidega, Kalaranna kinnistu detailplaneeringuga ja alustada täiesti uue kaubanduskeskuse rajamist," rääkis ta.

Citycon ostab Kristiine Kaubanduskeskuse 105 miljoni euro (1,6 miljardi krooni) eest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:49
Otsi:

Ava täpsem otsing